Reference

Slatinné lázně Třeboň s.r.o.

Dodávka LED osvětlení na klíč v bazénových prostorech plaveckého areálu v Třeboňských lázních Aurora

Před koncem roku 2017 jsme v rekordním čase provedli výměnu zastaralých výbojkových svítidel za LED světlomety v bazénových prostorech lázní Aurora, Třeboň. Bazénové prostory obecně se řadí mezi nejnáročnější aplikace k osvětlení a to z důvodu panujících podmínek - vysoká teplota a vlhkost vzduchu, chlór, salinita a další. Důraz také musí být kladen na minimalizaci oslnění uživatelů prostoru a tak je vhodné využívat zejména nepřímý způsob osvětlení. Vzhledem k povaze prostor jejímiž uživateli jsou převážně pacienti v rekonvalescenčním procesu po úrazech apod, byla zvolena příjemná barva světla 3000K (teplá bílá) a to pro celý bazénový prostor.

Většina prací probíhala mimo otevírací dobu bazénu od 22:00h - 06:00h, tedy přes noc.

Jednalo se zejména o následující prostory:

  • osvětlení hlavního bazénu umístěného na sloupech
  • podhledové  osvětlení pro atrakce před plavčíky
  • podhledové DALI stmívatelné osvětlení stanoviště plavčíků
  • spotové osvětlení vířivek a tobogánu

Rekonstrukce se týkala také osvětlení únikových cest.

Děkujeme organizaci Slatinné lázně Třeboň s.r.o. za bezvadnou spolupráci a komunikaci.

Použitá svítidla: Hlavní světlomety ZHGL LED o výkonu 300W/830 Doplňkové světlomety SL1137FE-6 LED FLOOD 30W/830 Osvětlení únikových cest - svítidla AWEX 3x1W LED PREMIUM Plavčíci - LED panely LU-6060 40W DALI včetně ovládacího DALI panelu na stmívání SR-2400RB Před stanovištěm plavčíků a v prostoru pod balkóny - LED reflektorová svítidla GL-DLC06-35W/830 LED COB DOWNLIGHT

Bazénové prostory obecně se řadí mezi nejnáročnější aplikace k osvětlení a to z důvodu panujících podmínek - vysoká teplota a vlhkost vzduchu, chlór, soli a další.


Fotografie z realizaceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.