Reference

Hasičská fontána v Novém Oldřichově

Hasičská fontána 2017

- architektonické osvětlení trochu jinak -

Dne 19.08.2017 ve 21.30 byla představena v Novém Oldřichově nová živá vodní světelná show. Technické vybavení bylo podobné jako v případě osvětlování architektonických objektů, ale bylo umocněno skvělou choreografií, kterou za tímto účelem nacvičili hasičské sbory ze širokého okolí. Za znění známé skladby Vltava od Bedřicha Smetany z cyklu "Má vlast" se prolínaly a proplétaly barevné proudy vody, tančily na hladině vodní nádrže, vzdouvaly se do výše, aby potom padaly střemhlav dolů. Vodní barevné spirály tryskající z hasičských proudnic se proplétaly na nebi jak velcí barevní hadi, kteří omotáni kolem sebe se měnili na ohnivé vodopády. Barevné efekty řízené protokolem DMX512, byly naprogramovány dle dynamiky hudby a podtrhovaly tak výjimečnou atmosféru slavnostního večera. V malé vesničce na severu Čech byly této show přítomny davy lidí, které na konci představení dlouho a divoce skandovaly.

Hasičská fontána v Novém Oldřichově má již za sebou dlouholetou tradici, ale návštěvníci představení byli ze světelné show naprosto nadšeni, protože tak velkolepá podívaná se jen tak nikde nevidí.

 

Záznam z celé show si můžete prohlédnout zde:

Výpis akcí, kde bylo nebo je možné vidět fontánu a naše LED RGB řešení:

2017

  • Nový Oldřichov - koupaliště
  • Kravaře - koupaliště
  • Strakonice
  • Povrly - koupaliště
  • Most - Matylda

Světelná show byla realizována na míru na základě požadavků hasičského sboru. Celá světelná soustava je koncipována jako přenosná.

Řízení DMX512 umožňuje ovládání každého svítidla samostatně. Proto je možné programování jakýchkoliv barevných scén pro velké množství svítidel.


Fotografie z realizaceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.