Reference

Globus k.s., hypermarket Chomutov

Osvětlení plochy volného prodeje keramickými výbojkami IWASAKI 360W ARC ACE

V roce 2012 jsme realizovali úpravu osvětlení v prodejně GLOBUS. Stávající osvětlení bylo řešeno výbojkami PULSE START VENTURE 400W. Prostor v obchodě byl značně podsvětlen a úroveň osvětlení neodpovídala hygienickým normám. Byli jsme proto požádáni, abychom vyřešili tento problém. Bez velkých investic jsme aplikovali výbojky IWASAKI CERA ARC ACE 360W do stávajících svítidel. Po instalaci nových výbojek jsme naměřili mnohen vyšší úroveň osvětlení, než vyžadují hygienické předpisy. Provozovatel má tak jistotu, že předepsaná úroveň osvětlení bude zachována i na konci životnosti výbojek, kdy výbojka již ztrácí na svém výkonu. Výbojky IWASAKI však zrtácejí na konci své životnosti pouze 25% ze svého výchozího jmenovitého výkonu, což je naprosto nesrovnatelné s jinými podobnými výrobky.

Osvětlení bylo již od pouhého pohledu výrazně intenzivnější, není divu, když se přihlédne k mimořádně velkému světelnému výkonu výbojek IWASAKI CERA ARC ACE 360W, který je 44.000 Lumenů na jeden světelný bod. Výbojky dávají příjemné bílé světlo s indexem barevného podání Ra>80, což má za následek věrné vnímání barev zboží lidským okem.

Energetická úspora: Výměna 42 kusů výbojek přinesla provozovateli také nemalé úspory energie. Výbojky IWASAKI CERA ARC ACE 360W mají o 10% menší spotřebu, než výbojky VENTURE 400W, nebo podobné výrobky jiných značek. Tímto provozovatel získal okamžitou úsporu1,68 kW. Při provozu 17 hodin denně a 365 dnů v roce je to 10.424 kW, což zhruba odpovídá částce 40.000 Kč.


Fotografie z realizaceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.