Společnost

O nás

Centrála v Benešově nad Ploučnicí

Sídlo vedení společnosti

Profil společnosti NBB Bohemia s.r.o.

Jsme obchodně výrobní společnost, která se zabývá světelnými zdroji, svítidly a inteligentními řešeními z oblasti osvětlování. Osvětlení vyrábíme, prodáváme a montujeme na klíč včetně financování. Mezi náš sortiment patří kompletní nabídka světelných zdrojů (vláknové žárovky, halogenové žárovky, lineární a tvarové zářivky, kompaktní zářivky, vysokotlaké výbojky sodíkové, rtuťové, metalhalogenidové), a velice široká nabídka LED retrofitových světelných zdrojů (LED trubice, LED žárovky atp). Ze světa svítidel nabízíme řešení jak do průmyslových, kancelářských tak bytových aplikací a to včetně speciálních použití (kolejová vozidla, použití v letecství, automobilové žárovky, vytvrzovací aplikace, desinfekce, sladkovodní i mořská akvaristika & teraristika atd.). Nabídku svítidel tvoří zářivková svítidla s parabolickou mřížkou, mikroprismatickým či opálovým krytem pro vestavné a zápustné použití, výbojková svítidla do zj. do průmyslových prostor a moderní LED svítidla pro různá použití (LED panely, LED hlubokozářiče až do teploty okolí Ta 70 st. C.). Dodáváme také speciální LED svítidla (antivandal IK10, pro pěstební a chovatelská použití, svítidla Ex – do prostor s nebezpečím výbuchu). Mezi další specializaci naší firmy patří architektonická svítidla a LED track svítidla pro komerční osvětlení prodejen. Náš sortiment je natolik široký, že se dokážeme postavit jakémukoli požadavku na umělé osvětlení. Díky hluboké znalosti světla a vlastní fotometrické laboratoři jsme dlouhodobě vyhledávaným parnerem na poli speciálního osvětlování.

Projekční činnost

Navrhujeme světelné soustavy na míru danému prostoru a požadavkům investorů a technických norem, ve kterých se výborně orientujeme. Osvětlení měříme dle platných norem a pomocí kalibrovaných přístrojů. Na přání dodáme elektro projekt či vizualizace.

Historie

Společnost NBB Bohemia s. r. o. byla založena v Benešově nad Ploučnicí u Děčína dne 18.02.1997. O ně­kolik let dříve, v roce 1993, byla stejným majitelem založena společnost NARVA B.E.L. /ČR s.r.o., která působila na českém trhu jako výhradní obchodní zastoupení společnosti NARVA LIGHTQUELLEN GmbH+CO. Kg (Německo) až do konce roku 2016. Původní název NARVA BEL BOHEMIA s.r.o. se později upravil na zkrácenou verzi NBB Bohemia s.r.o.  Zpočátku jsme se zabývali především distribucí výrobků NARVA a později jsme do svého programu zařadili produkty jiných výrobců a také zavedli vlastní výrobky zejména v oblasti svítidel. V letech 2000–2005 byly zřízeny pobočky v Praze, Ostravě a Plzni. V roce 2007 jsme postavili na zelené louce prodejní centrum v Brně – Horních Heršpicích.


Současnost

V dnešní době společnost provozuje 3 prodejních centra na území ČR (Praha, Brno a Benešov nad Ploučnicí) a tři regionální obchodní kanceláře (Ostrava, České Budějovice, Plzeň). Zaměstnává 35 kmenových zaměstnanců (2018). Roční tržby cca 80 mil Kč (2017).

Nadále dochází k rozvojí výrobních aktivit a dalšího prohlubování znalostí o světle. 


Naše hlavní činnosti

  • Velkoobchodní a maloobchodní prodej osvětlovací techniky.
  • Projektová činnosti – výpočty osvětlovacích soustav, poradenství, umělé a denní osvětlení, měření osvětlení (více o službách zde)
  • Výroba zářivkových, výbojkových a LED svítidel, výroba LED světelných zdrojů
  • Elektromontážní práce
  • Eshopový prodej


Ekologie

Jako dovozci a distributoři světelných zdrojů jsme zapojeni v kolektivních systémech Retela, Ekokom a Ecobat. Provozujeme sběrná místa pro zpětný odběr a oddělený sběr světelných zdrojů a svítidel, kde může každý (občan/firma) bezplatně odevzdat elektroodpad k recyklaci.

Těšíme se na spolupráci s vámi

obchodní tým NBB Bohemia s.r.o.

Profil společnosti ke stažení
Profil společnosti NBB Bohemia.pdf (2.06 MB)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.